Intrumhack challenge

Intrum uspořádal heckathon ve spolupráci s Tieto, IBM and Nordic Finance Innovation za účelem vytvoření prostředí pro invovace a zlepšení finanční situace zákazníků.

Intrumhack se konal 11. - 12. dubna v finském Espoo, kde se sešli účastníci vzdělávacích institucí, začínajících firem, malých a středních podniků a dalších organizací. Během 32 hodinového hackatonu měli týmy možnost rozvíjet a demonstrovat své koncepty v profesionálním prostředí. Měli přístup k reálným datům z Intrumu a odborné znalosti mentorů z několika partnerských organizací a mezinárodních univerzit.

12 týmů přišlo s jedinečnými nápady, které využívaly vizualizaci dat, cloudovou analýzu a technologii umělé inteligence, mobilní aplikace, chatovací roboty a další technologie. Všechny týmy použily data kreativním způsobem a vyvinuly intuitivní řešení orientovaná na zákazníka.

Vítězný tým IMMIT - skupina čtyř zahraničních studentů a vítězů prvního hackathonu - vyvinul koncepci budování komunity pro digitální podporu pro lidi v podobné finanční situaci. Řešení zahrnovalo funkce jako personalizovaný platební plán, finanční poradenství a funkci chatu. Tým měl zástupce tří různých národností: holandské, finské a francouzské.

"Uvědomili jsme si, že dluh je více než peníze. Má dopady v každém aspektu života, a nejvíce nápadně, způsobuje, že se člověk cítí frustrovaný a nakonec deprimovaný. Zadlužení lidé mohou mít hmatatelný rozdíl v kvalitě života, a tím i horší návrat k normálnímu životu. Naše aplikace má čtyři klíčové funkce, z nichž každá má svůj vlastní účel, možnost získat podporu od vrstevníků je to, co dělá toto jedno tak zvláštní a tak efektivní “, komentáře týmu IMMIT.

Dvě ze tří dalších cen získaly Team Phoenix, jejichž inovativní koncepce ukázala jak pokročilou technickou realizaci, tak realizovatelný obchodní případ. Tieto ocenil tým s cenou 2000 EUR a IBM ocenilo tým koučováním v IBM Cloud Garage v Kodani, aby tento koncept dále využilo. Tým Bite vytvořil program odměn určený pro mládež a získal cenu Nordic Capital - vstupenky na exkluzivní Summit univerzity Singularity ve Stockholmu koncem tohoto roku. Inovace Nordic Finance také všem účastníkům poskytla kopii „Digital Human“, poslední knihy Chrisa Skinnera.

Nová řešení pro rozvoj finančního zdraví spotřebitelů
Intrum nyní plánuje otestovat a dále rozvíjet koncepty a ukázat, jak Intrumhack představuje důležitý krok v cestě Intrumu, aby se stal více zákaznicky orientovanou společností. Hackathon je jen jednou z mnoha iniciativ zaměřených na podporu digitalizace a inovací v Intrumu. Jako vedoucí společnost zabývající se řízením úvěrů má příležitost a odpovědnost za změnu způsobu, jakým lidé vnímají řízení úvěrů.

„Potřebujeme nová řešení a nápady pro rozvoj našeho podnikání. Tento hackathon se ukázal být skvělým konceptem pro představení a představení nových nápadů a přemýšlení v terénu,“ řekla Louise Karlander, vedoucí oddělení inovace, Intrum.

„Intrumhack je jedním z nejlepších příkladů otevřených inovačních akcí. Nabízí příležitosti pro rychlé učení, budování partnerství a podporu digitální transformace. Také jsme vyzkoušeli nový přístup, který usnadňuje sdílení nápadů a včasnou validaci - týmy cvičily své nápady na fintech profesionály a získaly zpětnou vazbu před finálním hřištěm poroty během druhého dne. Tyto týmy vyzvaly k tomu, aby jasně popsaly hodnotu svých zákazníků ve svých konceptech a načrtly technologické inovace, které nabízejí, “komentuje Ksenia Avetisova, vedoucí oddělení strategických inovací, Tieto zkušenosti Hub.

Intrum si vybralo Finsko, aby hostilo svůj první hackathon, protože silná startovní a inovační komunita v zemi nabízí úrodnou půdu pro nové inovace.

Pro další informace https://campaigns.tieto.com/intrumhack