Upozornění na podvodný e-mail: 

Vážení zákazníci a klienti, naše společnost zjistila, že jménem společnosti Intrum Czech, s.r.o jsou odesílány podvodné emaily. Pokud se setkáte s takovým e-mailem, kontaktujte neprodleně dpo@intrum.cz, viz link

Děkujeme Intrum Czech, s.r.o.

 

 

Tipy na jarní úklid ve financích

Přichází jaro a dost možná to není jen vaše domácnost, která potřebuje jarní úklid. Máme pro vás 6 tipů na provedení pořádku v osobních financích.

Možná jste začali snít o létě a přemýšleli jste, jak můžete ušetřit peníze, nebo možná chcete, aby na účtu zůstanou ještě nějaké další peníze, když skončí měsíc? Možná máte problémy s platbami a nevíte, kde začít čistit?

Bez ohledu na problém mohou být tyto tipy užitečné:

  • Získejte přehled. Většina online bank vám umožní získat druh řídicího panelu pro to, na co vynakládáte peníze. To je skvělá příležitost k ověření, zda upřednostňujete své peníze správně a na co byste mohli používat zbytečné množství peněz.
  • Zajistěte si po zábavě rozpočtu! To může být tip, který je nejvíce nudný, ale funguje to dlouhodobě. Pak bude snazší získat přehled toho, co skutečně používáte v průběhu měsíce a kde můžete ušetřit nějaké peníze.
  • Udělat platby na váš dluh. V dlouhodobém horizontu to může být drahé, pokud nezaplatíte své dluhy, ale pokud jste ve špičce, můžete kontaktovat ty, kterým dlužíte peníze, a zjistíte, zda můžete dosáhnout dohody. Pokud byste ještě dostali upozornění na sbírku, je důležité, abyste ji brali vážně. Zaplaťte celou částku, pokud můžete, nebo nás kontaktujte, abychom se mohli pokusit najít řešení společně.
  • Sledujte mobilní použití. Mobilní telefon se může snadno stát odlivem peněz. Kromě předplaceného poplatku platí za stahování aplikací, využití dat, roamingu a dalších doplňků. Skryté náklady jako předplatné a elektronický obchod jsou dalšími příklady. Získejte přehled o cenách telefonu a sledujte účty. Nezapomeňte porovnat ceny.
  • Využijte možnosti automatického placení a elektronické faktury, pokud je to možné, vždy zaplatíte účty v den splatnosti, abyste se vyhnuli pozdním poplatkům a vymáhání pohledávek. Pokud byste stále dostali účet od inkasní agentury, je důležité, abyste co nejdříve kontaktovali sběrnou agenturu nebo věřitele, abyste svůj případ vyřešili.
  • Prodáváte to, co nepotřebujete, a kupujte použité. Proveďte jarní čištění v zásuvkách a skříních. Každý má něco, co již nepotřebuje, a peníze se dají prodávat online. Podobně můžete najít, co chcete použít. Nejprve zkontrolujte použitý trh. Existuje spousta peněz, které ušetříte na koupi motocyklu, pohovky nebo použitého venkovního nábytku.

Potřebujete pomoc? Nebo máte otázky? Jsme tady, abychom vám pomohli, kontaktujte nás.

 

Můžete se také přihlásit na náš samoobslužný portál, abyste získali úplný přehled o vašich záležitostech.